Lapuočiai

 • Ąžuolas, paprastasis

  Ąžuolas, paprastasis

  300.00 €

  Jaunus pasitikęs, senais palydėjo, senų senelius matęs, anūkų anūkų susilaukė. Ąžuolas Lotyniškai robur reiškia stiprybę, tad ne veltui šis medis tituluojamas medžių karaliumi ir yra radęs vietą visų Europos šalių mitologijoje. Jis pasižymi aukščiu, tankia ir plačia laja bei ilgaamžiškumu. Ąžuolai gali gyventi net kelis šimtus metų, o su laiku tik gražėja, nes senstančio medžio žievė skilinėja suteikdama kamienui išskirtinę tekstūrą. Be to, šie medžiai teikia prieglobstį gausybei gyvūnų, tokių kaip voverės, kėkštai bei geniai. Ąžuolo lapus rekomenduojama dėti į kompostą, nes jie padeda susidaryti stabiliam humusui. Tamsiai žali lapai siekia 10 – 15 cm, yra karp..

  Pageidauti Palyginti
 • Beržas, plaukuotasis

  Beržas, plaukuotasis

  230.00 €

  Tai labai sparčiai augantis lapuotis pasiekiantis 15 - 25 metrų aukštį. Apie 50 - 60 metus augimas prislopsta. Kamieno skersmuo 35 - 50 cm. Gyvena iki 150 metų. Dekoratyvus baltas kamienas giliai sueižėjęs. Šakos nusvirusios, tad dėl savo puošnios išvaizdos jau nuo seno pamėgtas  kaip parkų medis. Neatsparus oro taršai, tad miestuose auga sunkiai. Lapai žali, smulkūs, karpytais kraštais. Jie gelsti pradeda rugsėjo pradžioje, dažnai tampa ryškiai oranžiniai. Kristi ima spalio viduryje, tad ryškiu vaizdu džiuginti gali kiek ilgiau nei mėnesį. Skaityti daugiau  ..

  Pageidauti Palyginti
 • Ąžuolas, raudonasis

  Ąžuolas, raudonasis

  500.00 €

  Raudonasis ąžuolas greitai augantis, stambus lapuotis medis su plačia, dažnai netaisyklingos formos lapija. Šis ilgaamžis medis gali pasiekti 20-30 metrų aukštį. Stambūs, iki 22 cm ilgio lapai rudenį tampa sodriai raudoni. Lapų kritimas išties efektingas ir vėlyvas. Giles formuoja rudenį, tačiau tik sulaukę 40 metų, o kartais net ir daugiau.Puikiai auga maistingoje, rūgščioje dirvoje. Svarbus geras vandens pralaidumas, nes yra nepakantus užtvindymui.Šis ąžuolas puikus prieglobstis gausybei paukščių ir kitų gyvūnų. Gilės tampa maisto šaltiniu voverėms, stirnoms ir elniams. Ypač žiemos metu, kada nelieka žolės, riebios ir maistingos gilios tampa tikru desertu. Skaityti daugiau  ..

  Pageidauti Palyginti
 • Bukas, paprastasis

  Bukas, paprastasis

  650.00 €

  Tai 25-35 m aukščio medis natūraliai augantis Vidurio Europoje. Vidutiniškai užauga iki 25-35 metrų aukščio. Ankstyvose augimo stadijose auga gana sparčiai ir per metus gali pasistiebti iki 40 cm, vėliau šis procesas sulėtėja ir bendrai laikomas lėto augimo medžiu. Bukai išiskiria savo sidabriškai pilkos spalvos kamieno žieve, kuri plona ir lygi, nelinkusi skilinėti. Augdami atviroje vietoje formuoja gana plačią ir tankią lają, o augdami kartu su kitais medžiais stipriai stiebiasi į viršų. Skaityti daugiau  ..

  Pageidauti Palyginti
 • Gudobelė

  Gudobelė

  230.00 €

  Tai krūmas arba nedidelis medelis, dažniausiai 2 - 8 metrų aukščio. Tai natūraliai Lietuvoje auganti rūšis, paplitusi Skandinavijoje, Vidurio ir Vakarų Europoje bei Balkanuose. Natūraliai ją galima sutikti upių slėniuose, šlaituose, pamiškėse bei proskynose. Yra visiškai pakanti ūksmei, tačiau prie gero apšvietimo auga aukštesnė, formuoja tankesnę, kupolo formos lają ir būna dekoratyvesnė. Lapai tamsiai žali, apatinė jų pusė kiek šviesesnė, 3 - 6 cm ilgio ir 2 - 4 cm pločio, su giliomis skiautėmis, stambiai dantyti. Skaityti daugiau  ..

  Pageidauti Palyginti
 • Jazminas

  Jazminas

  300.00 €

  Tai dekoratyvinis krūmas užaugantis iki 0,5 – 2 m, o kartais ir iki 3 m aukščio. Nuo seno Lietuvoje pamėgtas dėl dekoratyvių, kvapių žiedų ir auginamas kaip sodų ir parkų krūmas. Laja plati, tanki ir rutuliška. Formuoja daug stačių šakų nuo pat žemės. Žievė gelsvai ruda, su amžiumi ima luptis plonais lakšteliais. Lapai žali, o apatinė pusė plaukuota, 4 - 8 cm ilgio, kartais siekai ir 10 cm.  Labiausiai jazminas vertinamas dėl savo kvapnių ir puošnių žiedų, pasirodančių birželio mėnesį. Žiedai balti, šiek  tiek gelsvi, 2,5 – 3,5 cm ilgio. Jie susitelkę kekėse po 5 – 7, kartais 9 – 11. Žiedų kekės išsidėsčiusios po visą krūmą ir gausiai žydi kiekvienais metais ik..

  Pageidauti Palyginti
 • Kaštonas

  Kaštonas

  350.00 €

  Iš Balkanų atkeliavęs medis jau kelis šimtus metų sėkmingai auga ir Lietuvoje.  Užauga 20 - 35 m aukščio. Jaunų medžių augimas itin spartus, vėliau sulėtėja. Laja plati, tanki, daugiašakė. Lapai stambūs 13-30 cm dydžio, sudaryti iš 5-7 lapelių. Rudenį tampa rudi ir geltoni. Pražydę gegužės mėnesį, akį džiugina įspūdingais, kvapiais žiedais. Šie susitelkę į stačius žiedynus, kurių aukštis 10-30 cm ir susitelkę ant šakelių viršūnių atrodo lyg žvakės. Rudenį formuoja kaštonus, kurie išsilupę iš dygliuotos dėžutės būna ryškiai rudos, rausvos spalvos. Žievė pilkai ruda, jaunų medžių lygi, vėliau skeldėja. Lengvai per sodinama ir prigyja net ir tose vietose, kur mažai v..

  Pageidauti Palyginti
 • Kėnis, europinis

  Kėnis, europinis

  500.00 €

  Tai visžalis spygliuotis medis, užaugantis iki 30 – 50 metrų, o kamieno skersmuos siekia 1,5 – 1 m. Europoje tai antra pagal aukštį medžių rūšis. Auga lėčiau nei paprastosios pušys ar paprastosios eglės, nors tai greičiausiai auganti kėnių rūšis. 20 metų medžiai siekia apie 20 metrų, o gyvena 300 - 500 metų. Pakantus ūksmei. Labai reiklus oro ir dirvožemio drėgmei, tačiau užmirkimas dažnai būna pražūtingas. Geriausiai auga silpnai rūgščiuose, giliuose, puriuose priemoliuose ir priesmėliuose, tačiau tinka ir kiti neužmirkę dirvožemiai, išskyrus smėlį ir durpes. Tinka ir vidutinio derlingumo teritorijos. Laja kūgiškos formos, plati, tanki, augant atviroje vietoje ..

  Pageidauti Palyginti
 • Klevas, paprastasis

  Klevas, paprastasis

  330.00 €

  Tai vasaržalis, plačialapis medis, užauganti iki 20-30 m ir gyvenantis 100 - 200 metų. Auga gana sparčiai. Laja tanki, ovaloka. Tiesaus kamieno žievė pilka, kiek ruda, nestipriai suaižėjusi. Žydėti pradeda dar prieš išsiskleidžiant lapams, o sparnavaisius, kuriais minta kryžiasnapiai, suformuoja rugsėjį. Lapai stambūs 5 -12 cm ilgio, skiautėti, tamsiai žali. Rudenį lapai pakasti pirmųjų šalnų tampa ryškiai geltoni ir raudoni. Lapuose gausu įvairių medžiagų, todėl jie praturtina dirvožemį, tinka dėti į kompostą. Skaityti daugiau   ..

  Pageidauti Palyginti
 • Klevas, platanalapis „Atropurpureum“

  Klevas, platanalapis „Atropurpureum“

  420.00 €

  Klevas, platanalapis „Atropurpureum“. Natūraliai paplitęs Centrinėje Europoje ir pietvakarinėje Azijos dalyje. Auginami ir Lietuvoje, yra aklimatizavęsi ir prisitaikę prie mūsų klimato. Auga greitai ir gali užaugti aukštesni nei 30 metrų aukščio, nors įprastai būna 20-25 metrų. Per 20 metų užauga nuo 8 iki 15 metrų aukščio,priklausomai nuo augimo sąlygų. Laja plati, ovalios formos. Lapai 8-10 cm ilgio ir 7-16 cm pločio, plaštakiškai skiautėti ir stambiai dantyti. Viršutinė jų pusė žalia, apatinė kiek pilkesnė. Rudenį tampa geltoni ar oranžiniai. Žievė šviesiai pilka, rusva, senų medžių lupasi lopais panašiai kaip ir platanų. Skaityti daugiau  ..

  Pageidauti Palyginti
 • Liepa, didžialapė

  Liepa, didžialapė

  350.00 €

  Natūraliai auganti Centrinėje ir Pietų Europoje, o Lietuvoje yra introdukuota. Užauga iki 30-40 m aukščio. Formuoja plačią, piramidės formos lapiją. Jauni stiebai rausvai rudi, o senstant tamsėja, tampa pilki, žievė ima skeldėti. Lapai dideli, 6-14 cm ilgio, širdiškos formos. Apatinė jų pusė plaukuota, pilkšva. Jauni lapeliai - valgomi, tinka salotoms ir sumuštiniams. Rudenį lapai tampa gelsvai žali ar geltoni. Skaityti daugiau ..

  Pageidauti Palyginti
 • Liepa, mažalapė

  Liepa, mažalapė

  300.00 €

  Tai savaiminis Lietuvoje augantis medis. Užauga iki 20 - 30 m aukščio, o skersmuo siekia 1-2 m. Išgyvena 500 – 600 metų. Dažniausiai turi vieną kamieną, kartais du ir tik retais atvejais būna daugiakamienės. Jaunų medelių žievė lygi, o su amžiumi skeldėja ir darosi žiauberiška, pilkos spalvos. Geriausiai auga derlingoje, gerai drėkinamoje bet neužmirkusioje dirvoje. Lapai tamspiai žali, smulkūs, blizgūs, primenantys širdelės formą. Juose gausu baltymų, vitamino C, karotino, glikozidų, fitoncidinių medžiagų, todėl jauni naudojami salotoms ruošti.  Skaityti daugiau  ..

  Pageidauti Palyginti
 • Magnolija

  Magnolija

  480.00 €

  Magnolijos - vieni seniausių medžių ir krūmų Žemėje. Gluosnialapė magnolija išauga iki 8 - 12 metrų aukščio. Laja kūgiška, natūraliai nėra tanki, tačiau magnolija pakanti genėjimui. Lapai pailgi, lancetiški, ryškiai žali. Žydi labai anksti, palankiausia temperatūra žydėjimui +15 + 17°C. Augalas žydi 10 – 20 dienų, o vienas žiedas išsilaiko 7 - 16 dienų. Dažnai nukenčia nuo vėlyvųjų pavasario šalnų. Tada žiedai išsilaiko trumpiau. Balti ir kvapūs žiedai sudaryti iš 6 (kartais iki 9) žiedlapių, 6 – 10 cm  skersmens. Žydėti pradeda aštuntaisiais metais, augant prastomis sąlygomis - vėliau. Vaisiai taip pat dekoratyvūs, spalvoti, siekia 7cm. Rekomenduojama apsaugoti n..

  Pageidauti Palyginti
 • Obelis, miškinė

  Obelis, miškinė

  300.00 €

  Tai dygliuotas, dažniausiai 10-15 metrų aukščio medis. Natūraliai tačiau negausiai auga ir Lietuvos miškuose, dažniausiai miškinė obelis sutinkama mišriuose ir lapuočių miškuose, derlinguose, drėgnuose dirvožemiuose. Nauji ūgliai būna raudonos spalvos, viršūnėje dažnai turi dygliuką. Lapai ovalūs, 3-7 cm ilgio ir 2-6 cm pločio. Pražysta skleidžiantis lapams, gegužės mėnesį, o vaisius, visiems gerai pažįstamus obuolius, subrandina rugsėjo - spalio mėnesiais. Vaisiai vos 2-3 cm skersmens, labai rūgštūs todėl žmonių valgomi retai, tačiau itin mėgstami laukinių gyvūnų. Skaityti daugiau  ..

  Pageidauti Palyginti
 • Robinija, baltažiedė

  Robinija, baltažiedė

  350.00 €

  Tai medis ar krūmas, galintis užaugti iki 2-7 metrų aukščio. Laja netaisyklingos formos, tanki. Lapai plunksniški, švelniai žali, sudaryti iš 9-19 mažų, 2-5 cm ilgio lapelių. Lapoti pradeda pačioje vasaros pradžioje. Birželio mėnesį žydi baltais, stambiais, dekoratyviais žiedais. Jie susitelkę į 8-20 cm ilgio kekes. Vaisius suformuoja rudeniop, 5-10 cm ilgio ankštys subrendusios paruduoja. Skaityti daugiau   ..

  Pageidauti Palyginti
 • Šermukšnis

  Šermukšnis

  280.00 €

  Tai natūraliai Lietuvoje augantis medis, pasiekiantis 8 – 10 m, rečiau 15 – 20 m aukštį. Jį galima sutikti beveik visur – auga miškuose, pamiškėse, kirtimuose, pakelėse ir plačiai auginamas sodybose bei parkuose. Greitai auga ir gyvena iki 100 metų. Laja kiaušiniška, dažnai netaisyklinga, kiek retoka. Žievė nelinkusi skilinėti, gana lygi, pilkos spalvos. Lapai 15 – 20 cm ilgio, ir apie 10 cm pločio, sudaryti iš ,lancetiškų, nusmailėjusiomis viršūnėmis ir karpytaiskraštais, lapelių. Viršutinė pusė žalia, o apatinė pilkai žalia, kiek plaukuota. Rudenį, po pirmųjų šalnų ima geltonuoti ir dažnai tampa sodriai raudoni. Žydi gegužė - birželio mėnesiais. Žiedai balti, smulkūs, susitel..

  Pageidauti Palyginti
 • Slyva, kaukazinė

  Slyva, kaukazinė

  370.00 €

  Tai natūraliai Europoje ir Azijoje augantis 3-5 metrų aukščio medis ar krūmas. Dažniausiai auginama soduose dėl savo skanių, kiek rūgštoko skonio slyvų ir dekoratyvių žiedų. Žydi dar prieš lapams skleidžiantis balandžio-gegužės mėnesiais. Balti, kartais švelniai rausvo atspalvio žiedai ankstyvą pavasarį atrodo itin puošniai. Vaisiai subręsta nuo rugpjūčio iki rugsėjo mėnesio. Tai geltonos ar rausvos spalvos slyvos, kurios puikiai tinka uogienėms ir džemams gaminti.  Vainikas platus kiaušiniškas. Trumposios šakelės neretai baigiasi dygliais. Lapai smulkūs, rudenį tampa citrininės spalvos.  Atspari karpymams ir genėjimams, todėl iš kaukazinės slyvos dažnai formuojamos gyvatvorė..

  Pageidauti Palyginti
 • Rodoma nuo 1 iki 17 iš 17 (1 puslapių)
   
  Nemokamas pristatymas Vilniuje
  Medžius pristatome visoje Lietuvoje. Kilometro kaina už Vilniaus miesto ribų - 1,30 EUR + PVM.
   
  100% prigijimo garantija
  Mes suteikiame 100% medžio prigijimo garantiją!
   
  Medžių priežiūra
  Užsiimame medžių priežiūra po persodinimo. Palikite rūpesčius mums ir džiaukitės medžių teikiamu grožiu ir gera nuotaika.