D.U.K.

Jeigu visos sąlygos, reikalingos sėkmingai persodinti medį, yra įvykdytos, jeigu po persodinimo medžiu yra tinkamai rūpinamasis, prigyja 99 medžiai iš šimto persodintųjų. Tačiau “MEDEINĖS PARKAI” garantuoja, kad nesėkmės atveju persodins Jūsų naują medį. 

Geriausias laikas persodinti medžius – ankstyvas pavasaris arba vėlyvas ruduo, kai medžių lapai dar neišsprogę ir medžiai ilsisi. Persodinimo galimybės skiriasi priklausomai ir nuo medžių rūšies. Lapuočiai medžiai lengviausiai prisitaiko prie naujos aplinkos, jei buvo persodinti pavasaryje ar žiemą. Tuo tarpu visžaliai turėtų būti persodinami vėlyvą pavasarį ar po to, kai pilnai išauga nauji ūgliai, t.y. vasaros gale. Nepatartina medžių persodinti labai karštą vasarą ar per didžiulę sausrą.

Didelio medžio persodinimo kaina priklauso nuo medžio dydžio, dirvožemio būklės, susisiekimo galimybių, transportavimo atstumo ir pan. Visi šie faktoriai sudaro galutinę persodinimo kainą. Norėdami sužinoti daugiau ar turėdami tikslią savo viziją – susisiekite su mumis.

 

Geriausia kamieno storį matuoti apytiksliai 20 cm. aukštyje nuo žemės. 

Duobių neliks. Mūsų technika leidžia nesudėtingai persodinti didelius medžius, nenuniokoti Jūsų kiemo ar sodo. Visos persodinimo metu padarytos duobės yra užpildomos žemėmis ir velėna. Tai leis Jums grožėtis sodu ir nereikalaus daug darbo tvarkant persodinimo paliktas žymes. 

 

Pagrindinis rūpestis – išlaikyti nuolatinį žemės drėgnumą, tačiau vengti šlapios ar per daug šlapios žemės. Medžio persodinimo metu medis yra gerai paliejamas, todėl papildomai lieti jo nereikia 7-10 dienų. Per gausus laistymas (taip pat perdžiūvusi žemė) yra viena iš dažniausių nesėkmingo persodinimo priežasčių. Per didelis kiekis vandens neleidžia šaknims kvėpuoti. Dėl persodinto medžio priežiūros kreipkitės į mūsų specialistus. 

Privažiavimas prie medžio augimo ir naujos persodinimo vietos turi būti patogus, turi būti vietos iškasti medį su reikiamo dydžio žemių gumulu. Prieš persodinant medį būtina įvertinti trukdžius, kuriuos gali sukelti kabančios konstrukcijos, elektros ir telekomunikacijų linijos, viadukai ir kt.