Europinis kukmedis (Taxus baccata)

Padrikai paplitęs daugelyje Europos dalių ir Vakarinėje Azijos dalyje prie Kaspijos jūros. Natūraliai auga Lenkijoje bei Latvijoje. Buvo paplitęs ir Lietuvoje, tačiau dėl itin vertingos medienos XIX a. buvo išnaikintas ir šiuo metu yra įtrauktas į Lietuvos Raudonąją knygą kaip 0 (Ex) kategorijos t.y. išnykęs, tačiau suaugusių ir brandžių individų galima pamatyti soduose, parkuose ar privačiose kolekcijose. 

Europoje dažniausiai užauga iki 17 m, o Gruzijoje, augdami idealioms sąlygomis, gali pasiekti net 30 m. Lietuvoje dažniausiai būna 10-15 metrų. 

Laja tanki, ovalios formos. Lapeliai plokšti, atrodo tarsi suploti eglės spygliai, išsidėstę dviem eilėmis aplink šakelę. Dažniausiai būna iki 4 cm ilgio. Viršutinė jų pusė šviesiai žalia, apatinė kiek gelsvesnė. 

Kankorėžiai pakitę ir atrodo kaip uogos. Subrendusios rugsėjo mėnesį, jos tampa ryškiai raudonos ir laikosi iki vėlyvo rudens. 

Priežiūra

Labiau mėgsta paunksmę ir kitų medžių apsuptyje taip pat išauga kaip medis, o augdamas atviroje, gerai apšviestoje vietoje dažniausiai tampa krūmu. Auginant kiemuose, puikiai tinka šiaurinė namo pusė. Visiškai pakantus genėjimui. Geriausia šiuos darbus atlikti pavasarį, pasibaigus šalnoms ar rudenį, joms dar neprasidėjus. Iškukmedžio galima suformuoti tankias gyvatvores ar padaryti įvairių formų medį. Daugiau apie genėjimą ir priežiūrą galite skaityti ČIA

Seniausias medis Europoje

Seniausiu medžiu Europoje pripažįstamas europinis kukmedis. Nesutariama dėl tikslaus jo amžiaus, tačiau turėtų būti nuo 1000 iki 3000 metų. Kai kurių ekspertų teigimu, medis galėtų būti netgi 5000 metų senumo. Šis kukmedis auga Fortingalo kaimelyje, Dažiojoje Britanijoje.