Kanadinis cercis (Cercis canadensis)

Iki 10 metrų užaugantis medis. Ūgliai raudoni, o žiedai įvairių spalvų nuo rožinių iki raudonų ar violetinių. Žiedais pasidengia visas medis – tiek jaunos ir senesnės šakos, tiek ir kamienas. Pražysta gegužės mėnesį. Žiedai valgomi, turi saldžiarūgštį skonį ir yra tinkami salotoms. Susiformavusios ankštys rudeniop tampa rudos ir gali išsilaikyti per visą žiemą. Lapai 10 cm dydžio, širdiškos formos, žali. Rudenį tampa geltoni ir raudoni. 

Mėgsta saulėtas vietas ir gerai drenuojamą dirvą. Jauni medeliai neatsparūs šalčiams, todėl paruošti žiemai juos reikia ypač atidžiai. Net ir suaugusius rekomenduojama kasmet apmulčiuoti ir taip apsaugoti šaknis. Nors ir lepus augalas, tinkamai rūpinantis puikiai prisitaiko prie mūsų klimato sąlygų. 

Veislės

Lavender Twist’ užauga iki 2,5 metrų aukščio. Balandžio mėnesį žydi stambesniais nei įprasta, šviesiai violetinės spalvos žiedais. Atsparus šalčiui. 

Forest Pansy’ formuoja daugiau lapų nei žiedų. Lapai prieš krisdami tampa raudoni, todėl dažnai auginamas dėl dekoratyvios išvaizdos rudenį. 

Appalachian Red’ žydi raudonos palvos žiedais. 

Forest Pansy’ Užauga iki 5 metrų kaip nedidesnis medelis ar krūmas. Išsiskiria savo tamsiais lapais. Pavasarį jie raudoni ir purpuriniai, vasaros metu tampa šiek tiek žalesni, o rudenį krisdami būna geltoni ir oranžiniai.