Karpotasis beržas (Betula pendula)

Tai labai sparčiai augantis lapuotis pasiekiantis 15 – 25 metrų aukštį. Apie 50 – 60 metus augimas prislopsta. Kamieno skersmuo 35 – 50 cm. Gyvena iki 150 metų. Dekoratyvus baltas kamienas giliai sueižėjęs. Šakos nusvirusios, tad dėl savo puošnios išvaizdos jau nuo seno pamėgtas  kaip parkų medis. Neatsparus oro taršai, tad miestuose auga sunkiai. Lapai žali, smulkūs, karpytais kraštais. Jie gelsti pradeda rugsėjo pradžioje, dažnai tampa ryškiai oranžiniai. Kristi ima spalio viduryje, tad ryškiu vaizdu džiuginti gali kiek ilgiau nei mėnesį. 

Vaistinis poveikis

Gydymo tikslams naudojami pumpurai ir švieži lapai. Jie džiovinami šaltyje, tad išdžiūsta per mėnesį. Antpilai naudojami inkstų smėliui valyti, padeda kovoti su bakterinėmis šlapimo takų ligomis.

Sula 

Sula tekėti pradeda tik nutirpus sniegui ir teka apie porą savaičių. Tai skanus ir sveikas gėrimas, kuriame gausu geležies druskų, kalio, kalcio, magnio ir kitų mikroelementų, obuolių rūgšties, vitamino C. Ypač pavasarį jie padeda atsistatyti organizmui, suteikia energijos. Tinka ilgai negyjančių žaizdų plovimui, nes suloje yra regeneraciją skatinančių medžiagų. Sula pasižymi ir vaistinėmis savybėmis. Ji padeda surandėti skrandžio ir žarnyno opoms, valo inkstus, padeda kovoti su migrena ir net nutukimu.