Himalajinis kedras (Cedrus deodara)

Visžalis spygliuotis medis, galintis užaugti iki 50 metrų. Natūraliai auga Himalajų šiaurės vakaruose ir Afganistane. Spygliai 2,5-5 cm ilgio ir 1 mm storio. Jie susitelkę į kuokštelius po 20-30 vnt., tamsiai žalios spalvos ir dygūs. Laja kūgiška, šakos horizontalios ar šiek tiek linkstančios žemyn. Mediena tvirta ir patvari, todėl naudojama įvairiems gaminiams ir net tiltams statyti. Dėl jos kvapnumo – puiki žaliava smilkalams. Eteriniai aliejai iššio himalajinio kedro pasižymi stipriu antibakteriniu ir antifungicidiniu poveikiu, plačiai naudojami aromaterapijoje ir liaudies medicinoje. 

Dėl šaltų žiemų Lietuvoje auga sunkiai. Todėl auginamas vazonuose, kurie šaltuoju metų laiku saugiai laikomi rūsiuose bei garažuose arba šalčiui atsparesnės veislės, kurios vis tiek reikalauja specialios priežiūros žiemą.

Veislės

Karl Fuchs’  formuoja siaurą lają. Yra atsparesnė šalčiui, tačiau žemesnė nei -24°C dažnai pridaro žalos, todėl ruošiant žiemai būtina apmulčiuoti, o stiebą ir šakas pridengti specialia plėvele.