Kininis kadagys (Juniperus chinensis)

Tai 20 metrų aukščio medis arba krūmas. Natūraliai auga Kinijoje, Japonijoje ir Mongolijoje. Spygliai žali, yliškį, aštriai nusmailėję, 1,5 cm ilgio. Viršuje turi du baltus ruoželius. Kankorėžiai rutuliški arba ovalūs, iki 1 cm dydžio, tamsiai mėlynos ar net juodos spalvos. 

Genėjimas

Kininis kadagys yra puikus augalas bonsams arba topiari kurti. Svarbu tik tinkamai ir laiku atlikti genėjimą bei formavimą. Visada reikia pašalinti senas, džiūstančias ar ligos pažeistas šakas. Kerpant senas ar stambesnes šakas, svarbu palikti vis dar žaliuojantį ūglį ar nepažeistą šoninę šaką, kuri vėliau taps viršūne. Kadangi kadagiai, priešingai nei kiti spygliuočiai, neturi sakotakių, žaizdas po genėjimo reikia patepti sodų tepalu, kad į augalą nepatektų grybelis ar kiti ligų sukėlėjai. Visus genėjimo darbus geriausia atlikti vasarą, bet ne per didžiausius karčius arba papildomai augalą palaistyti. 

Veislės

Stricta’užauga iki 1,5 metro aukščio. Ši veislė atspari šalčiams, kenkėjams, genėjimui  ar net trumpam išdžiūvimui, tačiau nepakanti užmirkimui. Žiemą beveik nekeičia spalvos.

Obelisk’pakankamai sparčiai auga ir pasiekia iki 3 metrų aukštį. Atsparus šalčiui ir genėjimui, todėl puikiai tinka gyvatvorių formavimui.

Blue Alps’iki 2 metrų aukščio, skėstašakė forma. Spygliai sidabriškai melsvi.