Trakinis klevas (Acer campestre)

Tai neaukštas, dažniausiai 10-15 metrų aukščio medis. Augdamas pavėsyje gali susiformuoti kaip stambus krūmas su keletu netaisyklingos formos kamienų. Formuoja tankią lają, ji netaisyklingos ar rutuliškos formos. Lapai 4-7 cm ilgio, dažniausiai su penkiomis bukomis skiautėmis, lygiu kraštu. Jie švelniai žalios spalvos, rudenį tampa sodriai geltoni ar oranžiniai ir atrodo itin dekoratyviai. Žiedai pasirodo kartu su besiskleidžiančiais lapais. Jie švelniai geltonos, žalsvos spalvos, smulkūs.

Augimas ir priežiūra

Auga bet kokiomis sąlygomis, išskyrus permirkusią dirvą ir visišką užtamsinimą. Atsparus sausros, šalčiui, užterštam miesto orui ar mažai derlingai dirvai. Geriausiai auga kaip ir visi klevai – derlingoje ir drėgnoje dirvoje. 

Puikiai tinka gyvatvorių, topiari ir bonsų kūrimui. Karpant ir genėjant tankėja. Iš trakinio klevo formuojami įvairių, netradicinių formų medžiai suteikia aplinkai išskirtinumo ir žavesio. Visus genėjimo darbus reikia atlikti vėlyvą vasarą arba rudenį, kad medis nežūtų, dėl stipriai tekančios sulos.