Tegu „keliaujantys“ medžiai atneša vertę

Brandžių medžių persodinimas pasitelkus šiuolaikinę techniką mums leidžia ypač greitai įgyvendinti apželdinimo projekto viziją ir pasiekti net drąsiausią norimos būsto aplinkos rezultatą – tą garantuoja trejus metus Lietuvoje veikianti didelių medžių persodinimo bendrovė „Medeinės parkai“, kurios speciali technika medžio „augimo“ laiką sutrumpina iki… vienos dienos.

Iš medžio dažniausiai tikimasi konkrečios erdvės estetikos, gražaus vaizdo per langą, užuovėjos, pavėsio, žiedų ar vaisių. Medis, įprasminęs kažkokį gyvenimo įvykį, perduoda atminimą ne vienai kartai, todėl jį norisi visada jausti šalia. Deja, jaunas medelis tokių funkcijų iškart neatlieka, rezultato tenka ilgai laukti, o greitas ir kintantis gyvenimo stilius didina poreikį viską turėti čia ir dabar, kad naujai suformuotos miestų erdvės ar nauji namų kvartalai nebeatrodytų tarsi plyni laukai ar dykvietės.

Taikant šią naują techninę galimybę, dabar įmanoma lengviau, išradingiau ir prasmingiau formuoti mikrorajonų infrastruktūrą, aikštes, nekilnojamojo turto objektų aplinką, išsaugoti retų medžių – relikvijų – paskirtį persivežant juos į naują vietą ar perkeliant šeimininkams įprastą mielą vaizdą už lango į jų naujo būsto kiemą – tokios medžių „kelionės“ tuščią sklypą iškart paverčia žaliuojančiu suaugusių medžių parku ar sodu.

Kintantis požiūris – investicija ne tik į gražią aplinką

Pasak bendrovės „Medeinės parkai“ vadovo Kęstučio Kuoro, Vakarų šalyse statybos objekto atidavimas eksploatuoti be sutvarkytos žaliosios infrastruktūros praktiškai neįsivaizduojamas, nes tuomet pats objektas praranda dalį patrauklumo dėl neišbaigtumo. „Lietuvių landšafto planavimas dažnai baigiasi vejos, gėlių, dekoratyvinių krūmų pasodinimu ir alpinariumo įrengimu, be to, sodinant nedidelius medžių ūgliukus, sunku įsivaizduoti, kaip vėliau atrodys galutinis sklypo ar aplinkos vaizdas“, – pastebi pašnekovas, kurio įkurta bendrovė „Medeinės parkai“ naudodama specialią techniką persodina brandžius medžius kliento nurodytoje vietoje ir pageidaujamu tankumu, taiso landšafto klaidas ir kartu suteikia galimybę didelius medžius išsirinkti ir iš savo sukauptų rezervų, kuriuos įmonė formuoja supirkdama medžius.Persodinimas chirurginiu tikslumu

„Sveikas, brandus augalas yra vertybė – kaip antikvariniai baldai, jo vertę labiausiai lemia amžius, susiformavusi ar suformuota išvaizda“, – atkreipia dėmesį K. Kuoras. Persodinti tinka iki 10 m aukščio medis, kurio kamienas ne didesnio nei 30 cm skersmens. Prigijimo tikimybę labiausiai lemia šaknų dydis, nustatomas pagal atitinkamos medžių rūšies kamieno storį. „Medeinės parkų“ specialistai medį kruopščiai iškas ir chirurginiu tikslumu persodins į naują vietą. Specialūs, iš visų pusių apgaubiantys ir įsmeigiami į žemę keturi dideli kastuvai nepažeidžia medžiui gyvybiškai svarbios šaknų sistemos dalies, medis perkeliamas su visu gimtuoju gruntu ir mažosiomis šaknelėmis. Procedūra trunka apie pusvalandį, medžius galima persodinti visais metų laikais.

 

Šaltinis: eStructum.lt

 

Tel. +370 661 77733, el. p. info@medeinesparkai.lt, www.medeinesparkai.lt.

You might be interested in …