Trapusis gluonis (Salix fragilis)

Tai savaime Lietuvoje auganti gluosnių rūšis. Auga itin sparčiai ir pasiekia 15-20 m aukštį. Kamieno storis siekia apie 1 m. Žievė ruda ar tamsiai pilka, senesnių medžių giliai sueižėjusi. Augant atviroje vietoje laja plati, tinkamai genėjant auga tanki. Lapai pailgi, viršutinė jų pusė žalia ir blizgi, o apatinė matinė, pilkšva ar melsva. Tai šviesiamėgis augalas, auga įvairaus tipo dirvožemiuose, pakantus pavasariniams polaidžiams, todėl dažniausiai sutinkamas prie upių, ežerų ar tvenkinių.  

Dauginimasis

Šio gluosnio šakelės labai trapios. Dažnai lūžta nuo stipresnio vėjo, tad aplik medį būna pribyrėjusių šakelių. Kadangi trapusis gluosnis auga prie upių, vanduo šakeles gali nunešti labai toli. O šios patekusios į tinkamą dirva sudygsta.

Gluosnių panaudojimas

Šie medžiai greitai auga, jų šakelės gali prigyti tiesiog įbestos į žemę, o iš nukirstų šakų auga nauji ūgliai. Tad nenuostabu, kad įvairiuose augalo dalyse gausu augimą stimuliuojančių medžiagų. Iš jaunų šakelių galima pasigaminti augimo stimuliatorių, puikiai tinkantį sėkloms daiginti, jis skatina daigų įsišaknijimą ir šaknų augimą. Saujelę jaunų šakelių, supjaustytų 1 cm gabalėliais, užpilti 0,5 l verdančio vandens ir palaikyti parą.