Saržento vyšnia (sakura) (Prunus sargentii)

Tai medis užaugantis iki 7-12 metrų aukščio ir natūraliai formuojantis panašaus pločio, ovalią lapiją. Tačiau karpant galima suformuoti ją siauresnę. Genėjimas netgi padeda prailginti medžio gyvavimo laiką. Žiedai švelniai rožiniai, 4 cm pločio. Kasmet balandžio – gegužės mėnesiais žydi gausiais žiedais. Žydėjimo metu besiskleidžiantys lapai yra bronzinės spalvos, vėliau tampa žali, o rudenį nusidažo įvairiomis raudonomis, geltonomis ir oranžinėmis spalvomis. Lapai ima gelsti ir nukrenta gana anksti, kol dar kiti medžiai žaliuoja. 

Ši rūšis atspari šalčiams, todėl puikiai auga Lietuvoje. Neįšąla ir puikiai brandina žiedus. Tačiau ypač pirmaisiais metais rekomenduojama apsaugoti nuo šalnų mulčiuojant. Jau ne vienerius metus šios sakuros puošia Neries krantinę Vilniuje ir kasmet sulaukia dugybės miestiečių ir svečių, kurie ateina čia pasigrožėti puošniai žiedais ar žiedlapių kritimu. Kadangi yra atspari oro taršai puikiai tinka miestų želdynams.

Veda valgomus vaisius, tačiau jie labai maži ir žmogui nemaistingi, netgi sunkiai pastebimi, tačiau labai traukia paukščius. Kadangi žydi anksti pavasarį, tai ir vaisius suformuoja anksčiau ir pritraukia daugybę sparnuočių. 

Veislės

Accolade’ tai apvalesnę lają formuojanti sakura, užauganti iki 5 – 8 metrų aukščio. Žiedai smulkūs, pusiau dvigubi, tačiau labai gausūs, šviesiai rožinės spalvos. Žievė neskeldėja, rudai rausvos spalvos.

Columnaris’ formuoja siauresnę lają, 7 – 10 metrų aukščio ir 3 – 5 metrų pločio. Dažnai turi kelis kamienus ir pasižymi sparčiu augimu.