Smailiadantė vyšnia (sakura) (Prunus serrulata)

Tai savaime Kinijoje, Korėjoje ir Japonijoje auganti medžių rūšis. Natūraliose ekosistemose gali užaugti iki 20 metrų, tačiau dažniausiai auginamos dekoratyvios veislės siekia vos 10 metrų. 

Tai išskirtiniu dekoratyvumu pasižymintis medis. Pavasarį visos šakos apsipila rožiniais žiedais. Šie išsilaiko apie dvi savaites. Jie nedžiūsta ir nenuvysta, todėl žydėjimas užsibaigia įspūdingu žiedlapių byrėjimu. Vaisiai nevalgomi ir neišvaizdūs, todėl jau šimtmečius auginamos vien tam, kad būtų galima žavėtis nuostabiais pavasario žiedais. 

Nereikli dirvožemio derlingumui, tačiau auga tik gerai drenuojamose vietose, nes nepakanti užmirkimui. 

Sukurų žydėjimo šventė

Hanami – sakurų žydėjimo šventė ir vienas laukiamiausių metų įvykių Japonijoje. Švenčiama balanžio mėnesį, kuris sutampa su naujais mokslo ir fiskaliniai metais. Net meteorologinės prognozės sakurų žydėjimo metu skiriamos tam, kad kuo tiksliau nuspėti sakurų žydėjimo laiką. Stebėti žydėjimo ir jų žiedlapių kritimo vyksta visi – šeimomos, mokyklos ir draugų grupės. Sakura – Japonijos kultūros simbolis, jos sodinamos parkuose, prie verslo ir valstybės sektoriaus pastatų bei privačiuose kiemuose. 

Veislės

Kwanzan (Kanzan)’ bene dažniausiai auginama ir viena dekoratyviausių sakurų veislių, užauganti iki 6 metrų, todėl puikiai tinka net ir nedideliame kieme. Gausiai žydi kiekvienais metais, vėlyvą pavasarį. Žiedai dvigubi, švelniai rožinės spalvos. Lapai lancetiški, vasaros metu žali, o rudenį tampa geltoni ir oranžiniai, o jų kritimas išties vaizdingas. Laja pirmaisiais augimo metais būna gana siaura, tačiau su amžiumi išplatėja. Galima genėti ir taip formuoti lajos plotį, tačiau be genėjimo ji formuojasi gana taisyklingos formos ir papildomos priežiūros nereikalauja.

Amanogawa‘ veislė formuoja itin siaurą 1,5 – 2,5 metrų lają, ir užauga iki 6 – 7 metrų aukščio, todėl puikai tinka net ir siauriems bei mažiems kiemams. Žiedai dvigubi, švelniai rožiniai. Žydi ankstyvą pavasarį. Rudenį lapai tampa oranžiniai ir raudoni. Žievė raudonos spalvos. Atspari miesto taršai, mėgsta gerai apšviestas vietas. Tinkamoje augavietėje gali išgyventi iki 50 metų ar net ilgiau.

Mount Fuji’ gali būti 6 metrų aukščio ir beveik 8 metrų pločio, tad lapija labai plati. Žiedai baltos spalvos, kvapūs.