Didžiosios Riešės gyventojai džiaugiasi nauju traukos centru – persodinta 7 metrų aukščio egle

Didžiosios Riešės gyventojai turi naują traukos centrą – gražuolę žaliaskarę. Švenčių proga papuošę tviskančiais žaisliukais ir žibančiomis girliandomis, gyventojai tikisi, kad medis džiugins ir kitais metų laikais. Septynių metrų aukščio medis į Didžiąją Riešę atvežtas ir pasodintas pasitelkus specialią techniką. Šį bendruomenės sumanymą įgyvendino įmonė „Medeinės parkai“, jau devynerius metus užsiimanti brandžių medžių sodinimu.

Padovanoti medį Riešės seniūnijai nusprendė Didžiojoje Riešėje gyvenantis Andžėjus. Vyras ūkininkauja, o jo žemės ūkio paskirties sklypuose auga daug vienišų medžių. Pasitaręs su seniūnu ir gyventojais, iniciatyvus vyras nusprendė, kad geriau investuoti į medžio persodinimą, o ne kirtimą, ir džiaugtis juo daug metų.

„Eglutė į individualaus namo kiemą buvo per didelė. Taip ir augo viena laukuose, kol galiausiai pasirodė tinkamiausia būti persodinta. Kreipiausi į „Medeinės parkų“ komandą ir per dieną eglė atsidūrė mūsų gyvenvietėje. Šį medį sodinome dėl bendruomenės žmonių, labai smagu, kad medis tapo traukos centru. Iniciatyva susidomėjo ir kitos seniūnijos. Manau, kitais metais bus daugiau tokių, kurie ne kirs eglę Kalėdoms, o pasisodins bei džiaugsis medžiu visus metus“, – kalba Didžiosios Riešės gyventojas.

Riešės seniūnas Valdemaras Rynkevičius pasakoja, kad anksčiau eglės vietoje augo šabakštynai ir menkaverčiai krūmynai. Pasodinus medį ir sutvarkius aplinką, vieta tapo traukos centru aplink gyvenančioms šeimoms. Seniūnas tikisi, kad atėjus pavasariui ir sudygus žolei gyventojai galės pasivaikščioti, pasigrožėti ir pasidžiaugti žaliaskare.

„Eglę papuošė aplink gyvenantys seniūnijos darbuotojai. Turėjome šiek tiek girliandų, pagaminome saldainius primenančius žaislus, pasirūpinome lemputėmis. Norėjome, kad naktį eglutė būtų apšviesta. Prieš porą savaičių vyko eglutės įžiebimas, surengėme nedidelę šventę. Tikimės, kad tai taps gražia tradicija. Jei tik oro sąlygos leis ir nebus pliurzos, gyventojai su šeimomis susirinks prie eglės ir Naujųjų metų naktį pasigrožėti fejerverkais“, – kalba seniūnas.

„Medeinės parkų“ vadovas Kęstutis Kuoras pasakoja vis dar girdintis mitų, kad medžius galima persodinti tik pavasarį arba rudenį. Pasitelkus šiuolaikines medžių persodinimo technologijas, tą galima daryti beveik visus metus. Išimtis tik didelis įšalas, dažniausiai trunkantis mėnesį. Kol to nėra, žiema yra puikus laikas persodinti medžius.

„Eglė iš žemės buvo iškasta su visa šaknų struktūra ir dideliu gumulu grunto. Pasitelkus techniką, išsaugota aplink šaknis esanti ekosistema, o medis perkeltas su dirvožemiu. Prie šio dirvožemio eglė jau buvo įpratusi, todėl be didelių sunkumų prisitaikys ir Didžiojoje Riešėje. Dažniausiai medžio adaptacija užtrunka dvejus metus, o po trejų jis pradeda stiebtis į viršų“, – pasakoja K. Kuoras.

 

You might be interested in …