Kėnis, europinis

 Medelyne turime: virš 50 vnt.

nuo 500.00 €

  • Rūšis: Kėniai
  •   Aukštis: apie 6 m

  •  Lajos skersmuo: apie 4 m

  • Medis gali skirtis nuo pavaizduoto nuotraukoje

Tai visžalis spygliuotis medis, užaugantis iki 30 – 50 metrų, o kamieno skersmuos siekia 1,5 – 1 m. Europoje tai antra pagal aukštį medžių rūšis. Auga lėčiau nei paprastosios pušys ar paprastosios eglės, nors tai greičiausiai auganti kėnių rūšis. 20 metų medžiai siekia apie 20 metrų, o gyvena 300 - 500 metų.

Pakantus ūksmei. Labai reiklus oro ir dirvožemio drėgmei, tačiau užmirkimas dažnai būna pražūtingas. Geriausiai auga silpnai rūgščiuose, giliuose, puriuose priemoliuose ir priesmėliuose, tačiau tinka ir kiti neužmirkę dirvožemiai, išskyrus smėlį ir durpes. Tinka ir vidutinio derlingumo teritorijos.

Laja kūgiškos formos, plati, tanki, augant atviroje vietoje šakas formuoja nuo apačios. Žievė pilka, mažai suaižėjusi, kartais su sakų pūslelėmis. Spygliai 2 – 3 cm ilgio, 2,5 mm pločio, žvilgančios, tamsiai žalios spalvos, minkštesni nei eglės, todėl beveik neduria, išsidėstę dviem eilėmis apie šakelę.

Skaityti daugiau  

 
Nemokamas pristatymas Vilniuje
Medžius pristatome visoje Lietuvoje. Kilometro kaina už Vilniaus miesto ribų - 1,30 EUR + PVM.
 
100% prigijimo garantija
Mes suteikiame 100% medžio prigijimo garantiją!
 
Medžių priežiūra
Užsiimame medžių priežiūra po persodinimo. Palikite rūpesčius mums ir džiaukitės medžių teikiamu grožiu ir gera nuotaika.