Sodo Feng Shui

Nuo seniausiųlaikųKinijoje sodas – neatsiejama namo ir gyvenamosios erdvės dalis. Sode sukuriama erdvė, skirta poilsiui, meditacijai ir svarbiausiųgyvenimo klausimųapsvarstymui. Nenuostabu, kad tokiai svarbiai gyvenimo daliai sodai buvo sudarinėjami pagal vyraujančiąfilosofijąir tradicijas.

Sodas pagal Feng Shui nėra Kiniškas sodas. Tai harmoningas sodas, kuriame subalansuota energija ir tinkamai parinkti objektai sukuria aplinką, kurioje norisi būti.

Pirmiausia turėtųbūti aiški riba tarp visuomeninės erdvės ir Jūsųnamų.  Lengviausias būdas tai pasiekti pakeisti kelio dangos tekstūrąar spalvą. Tvora ar gyvatvorėtaip pat padės sukurti privačios erdvės ribą.

Dauguma sodybųsklypųbei pastatųyra taisyklingos kvadratinės ar stačiakampės formos. Sodas, atitinkantis Feng Shui principus, turi atspindėti gamtąir jos dermę, todėl visos griežtos formos turi būti kuo labiau sušvelninamos. Tam tinka pupos formos tvenkiniai ar vingiuojantys upeliai, akmenys ar jųsankaupos bei kalvos.

Soduose neturėtų vyrauti atvira erdvė. Didelės pievos ir kiaurai vėjų perpučiamos erdvės išblaško visą teigiamą energiją. Nedidelis atviras plotas turėtų likti tik centrinėje dalyje. Aplink ją tinka sodinti kvapius bei prieskoninius augalus. Skleidžiamas jų aromatas leis atsipalaiduoti ir pasinerti į apmąstymus.

Medžiai yra itin stiprūs energijos šaltiniai. Todėl jie turėtų sode užimti svarbią vietą. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie neaugtų per arti namo. Pagal Feng Shui, ypač palanku būtų medžius sodinti sodo gale, kuo toliau nuo namo arba sklypo pakraščiuose. Geriausia derinti spygliuočius ir lapuočius, taip bus sukuriamas įdomus tiek vasaros, tiek žiemos vaizdas.  Apkarpytų medžių ir gyvatvorių dažnai sutinkamų pas mus nematysime Kinijos Feng Shui soduose, ten jiems leidžiama augti laisvai be pašalinių įsikišimo. Jei sodininko ranka ir paliečia augalus, tai augmenijos pokyčių tikrai nepastebėsite. Sodas sukurtas pagal Feng Shui principus tai nekiniškas sodas, bet sodas atitinkantis tai kultūrai kurioje gimė, augo jo šeimininkas. Kad sodas būtų teigiamos energijos šaltiniu ir harmoningai subalansuotas parinkite jam augmeniją atitinkančią dirvožemio tipui ir vietiniam klimatui. Vietiniai augalai sode augs ir vystysis natūralioje aplinkoje, jie mums sukurs jaukiausias energetines oazes.

Sodas yra magiškas, jei per jį teka upeliukas arba jame yra mažas tvenkinys. Tekantis vanduo skleidžia energiją. Feng Shui pataria vandens telkinį įsirengti namo priekyje, o ne už namo. Fontanėlis ar nedidelis auksinių žuvelių tvenkinys gerokai pagyvina sodą. Svarbu, kad vanduo judėtų, nes stovintis vanduo sugeria blogą energiją, o ji gali pakenkti visam sodui.

Sodas skirtas grožėtis, tad nepamirškite čia įrengti nevieną suoliuką. Erdvių paskirtis ir energija skiriasi. Pavyzdžiui, pietvakarinė pusė tinka romantiškoms akimirkoms. Čia taip pat galima sodinti ryškesnių spalvų gėles, kurios padės žavėti Jums brangiausius žmones. Vaismedžiams ir daržovėms auginti tinkamiausia rytinė pusė. Pietinė pusė tinkamiausia leisti laiką su draugais ir pramogauti. Na, o darbui ir susikaupimo reikalaujančiai veiklai geriausia rinktis vakarų ir šiaurės vakarų pusę.

You might be interested in …