Medžių persodinimo mitai

Dideli medžiai neprigyja po persodinimo

Dideli medžiai gali prigyti lygiai taip pat gerai kaip ir maži, svarbu, kad sodinama būtų pagal naujas ir pažangias technologijas. Mūsų naudojama speciali ir pasaulyje paplitusi BIG JOHN technika leidžia didelį medį iš grunto iškelti su visomis šaknimis, nesujudinant žemių ir kartu nepažeidžiant erdvinės šaknų struktūros. Viskas vyksta panašiai kaip persodinant vazoninį augalą, tik didelis medis su žemėmis sveria gerokai daugiau. Įprastai svoris svyruoja nuo 5 iki 7 tonų, priklausomai nuo grunto ir drėgmės. 

Sodinti galima tik pavasarį arba rudenį

Sodinti galima visus metus! Tam puikiai tinka tiek žiema, tiek vasara. Kadangi sodinimo metu nepažeidžiama šaknų sistema ir struktūra medis beveik nepatiria streso ir jo gyvybingumui nepakenkiama. Žiemos metu galima persodinti netgi dar didesnius medžius nei kitu metų laiku, nes ramybės laikotarpiu siurbiamosios šaknelės sunyksta, o stambios šaknys, kuriose kaupiamos medžiagos įprastai išsidėsčiusios kompaktiškai arti kamieno. 

 

Sunki mašina sugadina velėną, palieka dideles vėžes 

Vietomis, kur pravažiavimas yra apsunkintas naudojame specialią dangą, kuri padidina atramos paviršiaus plotą. Todėl šiuo greitai surenkamu ir išrenkamu taku važiuojanti mašina neišardo velėnos, nesugadina vejos, nepalieka gilių vėžių, kurių sutvarkymui reikėtų skirti papildomai laiko ir lėšų. 

Naudojant šią dangą taip pat galime įvažiuoti ten, kur kita sunkioji technika neįvažiuotų t.y. šlapios ar pelkingos vietos.

Tvora neleidžia mašinai įvažiuoti į kiemą, todėl didelių medžių sodinti neįmanoma

 Beveik visas tvoras galima išardyti. Mašinos plotis yra 2,72 m todėl dažniausiai užtenka išimti vieną tvoros elementą ir mašina lengvai pravažiuoja pro stulpelius. Tad specialių kranų medžio įkėlimui nereikia.  

Mašinai reikia labai daug vietos

Automobilio su specialia sodinimo technika ilgis yra 8,32 m. Ar tai daug, ar mažai spręsti gali kiekvienas žinodamas savo sklypą. Svarbu ir tai, kad mašina neprivalo pilnai įvažiuoti į kiemą, jei savo medį norite sodinti pakraštyje. 

Po persodinimo medžiai neauga

 Pirmuosius dvejus metus po persodinimo medžio augimas sulėtėja, vyksta įsitvirtinimas naujoje vietoje. Per šį laikotarpį medis ūgteli tik pusę įprastinio aukščio, tačiau jau trečiąjį sezoną galėsite stebėti, kaip Jūsų medis į viršų stiebiasi įprastiniu greičiu.

Smėlėtoje ar šlapioje dirvoje medžiai negali augti 

Medžiai auga įvairiose gamtinėse sąlygose – sausoje ir užmirkusioje dirvoje, smėlyje ir molyje, saulės kepinamoje ar ūksmingoje vietoje. Svarbiausia yra parinkti tinkamą medžių rūšį Jūsų sodybai. Mūsų specialistai padės Jums išsirinkti geriausią variantą, tad galite drąsiai kreiptis, nes medžiai auga visur!

Gražiai atrodo tik išskirtinių rūšių medžiai

Grožis labai individuali sąvoka, tačiau jei pasižvalgysime po Lietuvoje natūraliai augančius medžius rasime tikrų grožybių. Tai ir visų pamėgtas spygliuotis pušis, ir klevai savo karpytais lapais, ir ąžuolai kepurėtomis gilėmis, žydinčios gudobelės rudenį pasipuošiančios raudonais obuoliukas ir kt. Vietinės rūšys turi dar vieną privalumą – atsparumą klimatui, ligoms bei kenkėjams. Tad jums nereikės sukti galvos, kokiais cheminiais preparatais purkšti užpuolus grybeliams ar vabzdžiams, nes medžiai patys turi gynybinius mechanizmus

You might be interested in …